Що таке сновидіння

Що таке сновидіння

Незважаючи на існування цілої науки сомнології, та окремого її напряму онейрології, область сновидінь все ще залишається загадковою та маловивченою. Але деяку інформацію про природу сну все ж таки вдалося.

Усі люди бачать сни. Але чомусь дехто пам'ятає сни і може відтворити його в найдрібніших деталях, а дехто навіть не впевнений, чи снилося йому щось?


Що таке сновидіння

Сновидіння – спонтанне явище при сні. Зображення та образи виходять із нашого мозку. Сновидіння часто здаються реалістичними, хоча здебільшого це фантазії. Але чому ми бачимо сни? Це питання продовжує розбурхувати уми людей у всьому світі.

До цього дня фахівці не можуть його вирішити і однозначної відповіді немає, але є кілька цікавих теорій щодо функції сновидінь.

Сновидіння допомагають обробляти інформацію, що надходить протягом дня

Протягом дня з нами багато чого відбувається і наприкінці дня кожен із нас завантажений величезним обсягом інформації. Сни допомагають навести лад і перезавантажують наш розум. Так мозок може, наприклад, дійти вирішення ситуації, з яких раніше довго розмірковували і було неможливо знайти рішення. Крім того, вважається, що сни стимулюють творчий потенціал. Ларрі Пейдж, наприклад, вигадав ідею Google завдяки сновидінню.


Сновидіння вчать нас справлятися з небезпеками

При фазі швидкого сну реакція «бий або біжи» працює набагато інтенсивніше. Це причина чому ми різко прокидаємося через кошмар чи страшний сон у холодному поті, або втомлені після нічної боротьби зі лиходієм. Такі сни допомагають мозку людини підготуватися до реальних життєвих небезпек.

Сновидіння як міст між різними циклами сну

Через чергування стадій сну ми можемо спати однаково глибоко всю ніч. В результаті нас можуть розбудити зовнішні подразники, наприклад, звуки. На думку деяких дослідників, саме тут на допомогу приходять сновидіння. Вони дбають про те, щоб ми могли впоратися з цими зовнішніми подразниками, знову поринути в глибокий сон і насолодитися безперервним нічним сном.

Сновидіння впливають на здоров'я людини

Сновидіння важливі для психологічного та психічного здоров'я. Уві сні переробляються великі обсяги інформації, надходить натхнення, гармонізується емоційне тло. Занадто коротка фаза швидкого сну або відсутність сновидінь можуть призвести до розумової перевтоми та дратівливості. Деякі сни настільки важкі, що на ранок можна прокинутися втомленим, і якщо така ситуація повторюється регулярно, необхідно звернутися за допомогою до фахівця.

Спіть на здоров'я, і нехай вам сняться лише приємні сни!

23.01.2022 13:02:25
0
187

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!


Я прочитав Загальні положення і згоден з вимогами